wiadomości

 
Grespania inwestuje w utworzenie nowej fabryki Coverlam
Grespania inwestuje w utworzenie nowej fabryki Coverlam
09 listopad 2015
 

Grespania, S.A. rozpoczęła prace mające na celu otwarcie nowego zakładu produkcyjnego wytwarzającego laminowany gres porcelanowy, znany pod nazwą Coverlam.

Nowa fabryka, która powstanie w miejscowości Moncofar w prowincji Castellón, wyposażona zostanie w najnowocześniejszą technologię pozwalającą na wytwarzanie wielkoformatowego laminowanego gresu porcelanowego, o wymiarach do 120x360 cm oraz o minimalnej grubości 3,5 mm lub 5,6 mm.

Laminowany gres porcelanowy to płytka, która dzięki dużemu formatowi oraz wyjątkowym właściwościom oferuje nowe możliwości zastosowania ceramiki oraz pozwala na tworzenie efektów wizualnych podążających za aktualnymi tendencjami w dekoracji.Coverlam może być stosowany nie tylko jako porcelanowa płytka ścienna lub podłogowa, zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz, ale również do produkcji blatów kuchennych, mebli, elewacji wentylowanych itp. Właściwości tego produktu sprawiają, że jest on wysoce odporny zarówno na zużycie, jak i na ciepło, ogień, czy mróz.Nowy zakład produkcyjny firmy Grespania to inwestycja rzędu blisko 30 milionów Euro i przyczyni się do stworzenia 50 nowych miejsc pracy. Technologia, która zastosowana zostanie w nowej fabryce, wpłynie na zwiększenie produkcji oraz jest gwarancją wydajności energetycznej, co pozwoli na zmniejszenie zużycia energii, a także redukcję emisji gazów i wytwarzanych odpadów będących wynikiem procesu produkcyjnego.

Dzięki tej nowej inwestycji, Grespania, S.A. utrzymuje się na ścieżce rozwoju i innowacji technologicznej, które cechują firmę od początku jej istnienia.

 
 
 
 
goto
32 sql / 6 sqlseo / 0.06868196s.